Verní členovia si zaslúžia odmenu
Kúp si ročnú permanentku a dostaneš hodnotné darčeky: Športovú fľašku a uterák značky LEGIA
Vydaj zo seba maximum!
Je super ak niečo dokážeš, nespomaľuj a postupuj ďalej!
Staň sa aj ty LEGIONÁROM
Pozri si našu ponuku členstiev.
Nebaví ťa rutina?
U nás máš fitness možnosti, ktoré si predtým možno videl len na videu :)

Trénerka funkčného a silovo-kondičného cvičenia

dominika.kyzekova@gmail.com

0944573947

Dominika Kyzeková

“Ak to už na svete niekto dokázal, tak to môžeš dokázať aj ty!”

Ahojte, volám sa Domi. Športu sa venujem od základnej školy, kde mi učarovala Atletika. V Atletike som pokračovala aj počas svojej strednej školy. Ale ten, kto ma pozná, vie, že mám rada výzvy, a tak som vždy chcela niečo viac, veď už aj počas školy to neostalo len pri atletike – bol to hokej, futbal, basketbal, volejbal, všetko na súťažnej úrovni.

Po strednej škole mi učaroval CrossFit a silovo vytrvalostné súťaže ako je napr. Železná tigrica a celá Oceľová liga. Milujem beh preto som sa dokázala pripraviť aj na prekážkové behy ako je napr. Spartan Race ale aj trailove behy. Po nútenej pauze som znovu, ako reprezentantka Slovenska vo viacerých športoch, stále aktívna. A prečo vo viacerých? Moje motto je, že človek má byť funkčný, preto aj svojich zverencov pripravujem tak, aby cvičenia, ktoré robíme v gyme, im pomáhali aj v bežnom živote.

Teraz sa možno pýtaš: A čo je to vlastne funkčný tréning? Funkčný tréning patrí medzi moderný prístup k tréningu, ktorý by mal byť vysoko individualizovaný v závislosti od konkrétnych cieľov. Dokáže zlepšiť balans a koordináciu, zvýšiť rýchlostné zručnosti a podporiť silový pohyb. Hlavným cieľom je zvýšenie efektivity aktivácie svalov pri komplexných pohyboch. V prvom rade, funkčný tréning ti umožňuje cvičiť rovnaké pohyby, ktoré používaš v každodennom živote. Takže už pre teba nemusí byť také náročné odniesť ťažký nákup po schodoch alebo zdvihnúť niečo ťažšie zo zeme. Okrem toho sa vďaka funkčným cvičeniam zlepší tvoja rovnováha.

Ak máš cieľ, tak mi ho povedz a ja ti ukážem cestu, ktorú si spolu určite užijeme, lebo cieľ je cesta plná cieľov. 🙌